Trigeo - Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn

Pompy ciepła Warszawa - gruntowe i powietrzne
zadwoń: +48 883 368 280 | napisz: biuro@oszczednegrzanie.pl

Kotły na biomasę - doradztwo, montaż i serwis


Rosnące koszty energii z paliw kopalnych i wzrost świadomości ekologicznej powodują stały wzrost popytu na energię uzyskiwaną w trakcie spalania tzw. biomasy – odpady drewna, wióry, słoma –itd. 

Kotły na biomasę są dobrą alternatywę dla ogrzewania olejem lub gazem.  

Kotły na biomasę nie zatruwają środowiska naturalnego w tak dużym, stopniu jak kotły konwencjonalne. 

Jakie są zalety kotłów na biomasę?  Przede wszystkim eksploatacja oraz stosunkowo wysoka sprawność (do 92% w przypadku kotłów z dwustopniowym procesem spalania). Ich minusem jest spadek sprawności w miarę zanieczyszczania się wewnętrznych elementów.


Biomasa jest powszechnie dostępna
, łatwa do pozyskania i obróbki. Kotły na biomasę są oszczędne i ekologiczne a dzięki posiadaniu zaawansowanej automatyki ich eksploatacja nie nastręcza zbyt wielu problemów. W zależności od rodzaju kotła na biomasę ich eksploatacja jest mniej lub bardziej skomplikowana. Decydującym czynnikiem w eksploatacji kotłów na biomasę jest wielkość tzw. zasobnika w którym ją się składuje:  od mniejszych zasobników, w których jednorazowy zasyp paliwa wystarcza na dwa-trzy dni do zasobników ustawianych w oddzielnych pomieszczeniach, w których zapas biomasy może wystarczyć nawet na kilka miesięcy.

Rodzaje biomasy używane w kotłach to przede wszystkim produkty przemysłu rolnego lub odpady naturalnego drewna. Najczęściej wykorzystywaną w procesach spalania biomasą są ścinki, trociny, wióry, pelet, pyły, zrębki, brykiety, ziarna, słomy, łodygi, pestki.


Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kotłów na biomasę:

  • kotły jednopaliwowe
  • kotły wielopaliwowe

W tych pierwszych możemy spalać tylko określony rodzaj paliwa np. palet, w tych drugich możemy spalać różne paliwa

Kotły na biomasę różnią się także sposobem regulacji procesu spalania i podawania paliwa – w bardziej zaawansowanych technologicznie piecach oba procesy sterowane są elektronicznie, a ich układ regulacji zaopatrzony jest w sondę lambda.

Powrót

TRIGEO POMPY CIEPŁA Warszawa – Nadarzyn


Pompy ciepła Warszawa | Odwierty Warszawa | Rekuperacja Warszawa
Fotowoltaika Warszawa | Usługi hydrauliczne Warszawa